Jdi na obsah Jdi na menu
 


Krásný pejsek,ale dominantní

10. 11. 2007

,,Toho chci!“ Zakřičí malá holčička a ukáže na mě prstem. Zavrtím ocáskem a vyskočím na plot.

,,Toho bych vám nedoporučovala, když máte dítě.“ Ozve se ošetřovatelka. ,,Je velmi dominantní, už ho dvě rodiny vrátili.“

Ano, to byla pravda. První, kdo si mě odsud odvezl, byla starší paní, tvrdila, že tak malý pes, nemůže být velmi dominantní, dokud jsem neobsadil její lůžko, a nezačal skákat na návštěvy. Na procházky chodila ona se mnou, ne já s ní a z vodítka mě pustit nemohla, protože bych ve městě utekl. Nelíbili se mi ani její rybičky v akvárku a když se mi povedlo shodit ho z police, popadla starý telefon a útulkáři si mě u ní vyzvedli.

Po dvou měsících si mě v útulku vyzvedla vysokoškolačka. Také byla varována, ale říkala, že jsem nádherný. Ano, měla mě asi jen proto, že jsem byl nádherný. Ukazovala mě mnoha lidem a naučila mě, abych na ně neskákal, ale zůstával jsem dlouho sám doma. Štěkal jsem a vyl, a drápal do dveří. A když se vrátila, běhal jsem okolo svých hraček a štěkal, když mi je chtěla vzít. Nepustil jsem ji ani k misce, když mi ji chtěla umýt. A tak mě o tři týdny později vezla zpátky.

Nicméně tahle rodina vypadala přesvědčivě. ,,Doma máme tři psi,“ vysvětloval pán. ,,Dva jsou taky z útulku a ten třetí je velmi dominantní čistokrevný pes. Vlastně jsme si ho z chovu vybrali proto, abychom ho vycvičili tak, aby z něj měl respekt každý pes. Díky němu se nám povedlo zpracovat ty z útulku. Věřte nám. Tohle bude hračka.“Pro ně možná, odfrkl jsem si, když jsem přijel do nového domu a byl podroben psímu očichávání. Čistokrevný rotvajler byl skutečně pes s velkým P. Páníky poslouchal na slovo, ale vždy se nažral jako první, jako první mu byl vyčesán kožíšek a jako první vyběhl z vrátek na louku. Všichni ke mně byli hodní a já jsem si zvykl. Dokonce mě mohli už pouštět bez vodítka, protože rotvajler si vždy pohlídal, aby se z procházky vrátili všichni. A já se přestal chovat dominantně, malou holčičku jsem poslouchal na slovo, protože se mnou trávila každý den mnoho času. A tady jsem už zůstal.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář