Jdi na obsah Jdi na menu
 


Knut bude žít,alespoň nějaká dobrá zpráva

28. 11. 2007

Knut je zachráněn!

Experti hrozili, že mládě ledního medvěda, které je vychováváno lidmi poté, co ho matka odvrhla, čeká smrtící injekce. Nyní je rozhodnuto: Knut bude žít!

Proti úmyslu Knuta zabít protestovaly v Německu davy dospělých i dětí. "Výchova mláděte ledního medvěda lidmi je hrubé porušení přírodních zákonů," prohlásil totiž ochránce zvířat Frank Albrecht (37).

Pobouření milionů Němců však dotlačilo berlínskou zoo ke změně názoru.

Knut je po 30 letech prvním mládětem ledního medvěda, které se v Německu narodilo v zajetí. Má se čile k světu a váží už devět kilo.

kliknutím na obrázek zavřete okno

Knutova nejoblíbenější hračka? Záchodová štětka...

Lední medvídek Knut z berlínské zoo má desetitisíce obdivovatelů a právě ti se v pondělí začali strachovat o jeho zdraví.

Knut je ale už v nejlepším pořádku. Trpěl kvůli klubajícímu se špičáku. Knut ležel v pondělí ve výběhu, neměl chuť si hrát, odmítal i nejvybranější pamlsky.

Strach návštěvníků zoo se přenesl i na její vedení. To poslalo ke Knutovi zvěrolékaře. Dr. Andreas Ochs (45) spolu s kolegou třicet minut medvídka prohlíželi a pak nasadili antibiotika.

Medvíděti se totiž klubal špičák a to bylo příčinou jeho slabosti a špatného stavu. Nyní by měl být opět ve výběhu.

Jak ten čas letí.

Lední medvídek Knut, hvězda berlínské zoo, včera oslavil šest měsíců života.

Už to není takový mazlíček, ale roste z něj pořádný chlapík. Váží skoro 30 kilo a měří 80 cm. Přesto jeho ošetřovatel a náhradní táta Thomas Dörfl ein tvrdí: "Pořád je hravý a chce se mazlit."

Ti dva budou spolu jen do října, pak si už bude Knut muset zvykat na život bez lidí.

Lední medvídek Knut (7 měs.) už dorostl v pořádného chlapáka, který váží 50 kg.

Už to není ten milý plyšáček, stává se z něj pomalu nebezpečná šelma.

Berlínská zoo se rozhodla ukončit show, kterou Knut se svým ošetřovatelem Thomasem Dörfleinem předváděl a která zahradě přitáhla miliony návštěvníků.

Knutův ošetřovatel bohužel zemřel

Berlín - Ošetřovatel, který se proslavil tím, že v berlínské zoologické zahradě vychoval mládě ledního medvěda Knuta, byl v pondělí nalezen mrtvý ve svém bytě v západní části Berlína. Oznámily to tiskové agentury. Soudní pitva ukázala, že důvodem smrti byl infarkt.

Úmrtí čtyřiačtyřicetiletého Thomase Dörfleina dnes v Německu patří k hlavním událostem zpravodajství. Důvod jeho náhlého skonu nebyl hned jasný, a proto prokurátor nařídil soudní pitvu. Ta vyloučila cizí zavinění a za jediný důvod úmrtí označila srdeční záchvat.

Medvídka Knuta opustila na sklonku roku 2006 jeho matka Tosca a zoologická zahrada se rozhodla poradit si bez ní. Prvních pět měsíců se o Knuta dnem i nocí staral ošetřovatel Thomas Dörflein; uvnitř pavilonu nejprve malého Knuta choval v náručí a krmil mlékem a kaší a později, když už si Knut dokázal hrát, s ním zápasil.

V březnu 2007 se Knut poprvé představil veřejnosti a Dörflein, nepřehlédnutelný se svou rozložitou postavou, hustým plnovousem a copánkem dlouhých vlasů, byl samozřejmě po jeho boku.

Roztomilé medvídě se brzy stalo světovou senzací a na jeho hrátky s dobráckým ošetřovatelem se denně k jeho venkovnímu výběhu chodily dívat tisícovky návštěvníků. Show skončila v červenci loňského roku, když ředitel zoo prohlásil, že medvěd je již příliš silný, aby s ním mohl Dörflein bez rizika dovádět.

Ošetřovatel, který se o medvěda staral, se stejně jako huňáč stal německou celebritou. Berlínský starosta Klaus Wowereit mu dnes vzdal hold, když jeho matce napsal, že se její syn zapsal do historie města. Berlínská zoo zřídila na svých internetových stránkách kondolenční knihu a někteří návštěvníci zahrady přinesly květy ke Knutově výběhu.

Medvěd nyní váží přes 120 kilogramů, má svůj vlastní celovečerní film, blog a televizní pořad. Objevil se na obálce německého vydání časopisu Vanity Fair a je také na sérii poštovních známek.

Berlínské zoo přinesl Knut v roce 2007 sedmadvacetiprocentní nárůst návštěvnosti a zisk v hodnotě téměř 6,8 milionu eur (asi 163 milionů korun). Zoo má navíc licenci na veškeré výrobky inspirované postavičkou Knuta, včetně plyšových zvířátek, triček, hrnečků a DVD.

Dörflein se díky péči o Knuta stal svérázným sexsymbolem a podle svých slov dostával množství milostných dopisů z celého světa. Snažil se vyhýbat zájmu médií, jeho skromnost však vzbuzovala ve veřejnosti jen větší zvědavost.

Loni v listopadu berlínská radnice Dörfleina vyznamenala medailí za zásluhy. V zoologické zahradě v německé metropoli pracoval více než 25 let. Měl dvě dospělé děti a podle listu Die Welt žil v poslední době s přítelkyní a jejím synem.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář