Jdi na obsah Jdi na menu
 


Border Collie Jim

24. 10. 2007
Z iFauny:
Před téměř půlrokem jsem si z útulku v Praze Troji pořídila psa Border Kolie (tehdy 1,5 roku), jevil se agresivně hlavně k ženám. Přes veškerou snahu a konzultace s odborníky se mi ale nepodařilo se psem navázat jakkýkoliv kontakt. Pes hlídá, nosí aport, ale veškeré hlazení a jiný kontakt odmítá. Najde se někdo (nejlépe muž), kdo by mu dal ještě šanci? Vzhledem k tomu, že mám dvouletého syna, si psa nemohu dále nechat a nerada bych aby si znovu prošel útulkem. Daruji nebo vyměním za štěňátko (nemusí být borderka, ale ráda bych měla nějakého mazlíka - NO, boxer, něm. doga, staford apod).
Bohužel pes mě dnes opět napadl a tentokrát už tekla krev (moje), jsem rozhodnutá, pokud se do zítra někdo nenajde, ho dát uspat - je opravdu nebezpečný.

Pokud to s ním někdo chcete zkusit
- volejte: 607 850 510

Cituji majitelku:
Jimmy je můj 3. pes z útulku - předtím jsem měla křížence NO x boxer a potom 6tiletého španělského mastina a oba bez problémů. S takovým chováním jako u Jima jsem se ještě nesetkala. Nevím, co mu kdo vyvedl.
Chtěla bych si pořídit pejska už od štěněte - teď když jsou děti a po téhle zkušenosti už psa z útulku radši ne.
Nemyslím si, že bych ho nechala utratit - není to můj styl. Ale emoce tu dnes tedy jsou. Nejde o mě , ale o dvouletého syna a 2 týdenní mimi - nevím co by se stalo, kdyby se k němu dostal syn. Snad se někdo najde, útulek je také řešení. Uvidíme. Pravdou je, že po dnešjku nevím, jestli ještě najdu odbvahu se k němu přiblížit - naštěstí se mi se zavázanou rukou povedlo mu nasadit košík, ale s ním se zase nenažere. Musí být momentálně uvázaný, protože už prokousal pletivo 2x a nerada bych aby se znovu dostal ven a pokousal někoho cizího. Je to svízelná situace a nikdy bych si nepomyslela, že se do ní dostanu.

Jimmy hledá nového páníčka přečtěte si:

Tak zase máme hafíka. Je to Jimy. Je u nás od včerejška. Jsou mu dva roky a jeho bývalá majitelka jej dala pryč kvůli agresi(má dvě malé děti tak se o ně bála). Říkala jsem si, že se pokusím pomoct mu najít cestu k lidem. Beru ho jako psa a zároveň jako přítele. Na mě reagoval v celku bez problému, tak jsem si říkala, že tak reaguje ze začátku na každého, ale opak byl pravdou. Na mamku a známého co s námi bydlí reagoval dost ostražitě a vrčením. My dva spolu problém nemáme. Přijde mi, že mu někdo hodně ublížil(taky si prošel útulkem) a on už nemá takovou důvěru k lidem. Samozřejmě se může do toho plést i pokus o dominanci(je teprve dvouletý). Mám jen pocit, že stačí trochu důrazu, ale hlavně dostatek porozumění a postupné ukazování hranic, ale také ukazování, že ne každý člověk je zlý. Přijde mi, že i s tím naším novým chlupáčem to je na dobré cestě. Uvidíme, jak to půjde. Zatím je milý a aktivní společník.

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář