Jdi na obsah Jdi na menu
 


Povel k noze

30. 7. 2007

Ke mně“         

Po vydání tohoto povelu pes všeho zanechá a co nejrychleji a nejkratší cestou přiběhne k psovodovi. Krok před psovodem se rovně posadí a čeká na další povel. Posunek - upažení a připažení levou rukou bez tlesknutí.

„K noze“
Kráčející psovod vydá povel a pes se musí co nejrychleji za chůze přiřadit k jeho levé noze. V chůzi pak pokračují spolu, než psovod vydá další povel. Posunek - tlesknutí levou rukou na stehno.
„Pojď sem“
Tak může majitel přivolat psa, po kterém nechce předpisové splnění cviku. Stačí, když pes přiběhne co nejrychleji k němu a zůstane u něj. Někdy je možné tento povel použít k tomu, když chce majitel psa pokárat. Předejde tak zbytečným problémům s přivoláním. Při použití standardního povelu (ke mně) si jej pes totiž spojí s trestem a příště raději neposlechne, aby se nepříjemnosti vyhnul.
„Zpátky, zpět“
Tímto povelem majitel volá psa, který se příliš vzdálil z jeho dosahu (asi 10 m). Obecně je to povel k návratu a později ho bude používat např. při nácviku přeskoku přes překážky. Při zavolání jménem a vyslovení povelu pes musí přiběhnout k majiteli, projevit o něj zájem (pohled očí, šťouchanec čumákem - jsem tady) a zase si může volně běžet. Často se používá k přivolání psa na vycházce, který se vzdálil moc daleko.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

jsme rádi :*

(Lucka a Maxík, 2. 7. 2009 14:28)

Ahoj :) jsme rádi,že jsme vám pomohli při výcviku pejska:)Ano,většinu povelů máme z knihy:)Máme teké pejska:)už je to dospělý pejsek:)A jak starý je tvůj pejsek?:)

díky moc

(pejsek, 2. 7. 2009 13:21)

Moc ti děkuji za tvé stránky naučiasi našeho pejska poveli :sedni,lehni,aportova,tlapka,k noze,fuj,ke mně,pust nesmiš,hop,popros tap moc díky.Máme doma jorkšírka jenom jednoho je to kluk černohnědý ještě malí ale moc rostomilí ty máš asi taky pejska vid?Nechci tě moc urážet ale asi ses ti dočetla v knize vid?Nebo ne?Já mám taky knihu a jmenuje se výchova štěněta,poznáváme malá psí plemena,psi do kapsy.Taky mám pohádku káta a škubánek je moc hezká.Ty máš štěně nebo velkého psa? odepiš v pondělí

ewrrewr

(erewrw, 23. 5. 2009 9:11)

my mame doma 4 mes stene krizenec no...(dnes ho mame jeden mesic)a jelikoz jsem se divala na tve stranky pejsek se naucil:sedni lehni pac k noze ke mne fuj pust nesmis hop dolu a aportovat popros tap a mozna jeste neco ale ted nevm...no zratka bych ti chtela podekovat za tve stranky a za tvou ochotu to sem napsat díky:-)